Rekrutacja pracowników w XXI wieku

Metody pozyskiwania ludzi do pracy są dziś odmienne od tego, jak rekrutacje wyglądały wiele lat temu. Na przykład w czasach PRLu nie trzeba było zanadto starać się o pracę, obowiązywała raczej zasada: czy się stoi czy się leży, tysiąc złotych się należy.

Rekrutacja XXI wieku

Dziś pracodawcy poszukują pracowników na naprawdę różne sposoby, z wykorzystaniem tych najbardziej nowoczesnych technologii. Nikogo nie dziwi dzisiaj rekrutacja poprzez media społecznościowe. Rekrutacja pracowników poprzez zamieszczenie ogłoszenia na Facebooku – czemu nie?

Z polecenia

Czasem pojawiają się kontrowersje dotyczące zatrudniania ludzi z polecenia. Jednak to może być świetny sposób na pozyskanie uczciwych, sprawdzonych pracowników – w końcu ktoś za nich ręczy. Gdyby nie byli godni zaufania – czy uzyskaliby takie poręczenie? Szukając pracy warto popytać przyjaciół i członków rodziny czy ktoś nie szuka pracownika w ich miejscu pracy.

Agencje pracy

Równie ważnym ogniwem na rynku są agencje pracy, w których można znaleźć nawet pracowników tymczasowych, gotowych do rozpoczęcia pracy już teraz, od zaraz. Warto zdawać sobie sprawę, że rekrutacje pracowników bywają mniej i bardziej skomplikowane w zależności od stanowiska i wielu innych czynników.

Więcej o rekrutacji pracowników można znaleźć pod tym adresem: http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/rekrutacja-stala

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekrutacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *